LVAT nutartimi paliktas galioti sprendimas dėl daugiau kaip 2,7 mln. eurų dydžio nesumokėtų mokesčių panaikinimo


Lietuvos vyriausiasis administracinio teismo 2020 m. gegužės 13 d. galutine ir neskundžiama nutartimi adm. byloje Nr. A-1435-575/2020 atmestas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos apeliacinis skundas ir palikti galioti VMI mokesčių patikrinimo aktų panaikinimas, kuriais verslininkui Arūnui Stroliui buvo priskaičiuota sumokėti mokesčių ir baudų bendrai 2 mln. 732 tūkstančių eurų sumai. 

Anot advokato Vido Vilko, atstovavusio A.Strolio interesus, teismas galutinai ir negrįžtamai padėjo tašką daugiau nei aštuonerius metus (nuo 2012 m. pradžios) trukusioje istorijoje dėl sukčiavimo ir 9,4 mln litų nesumokėtų mokesčių ir baudų (delspinigių) prievolės biudžetui dėl pripažinimo pajamų natūra.

Primintina, jog Arūnas Strolis po daugiau nei penkis metus trukusio baudžiamosios bylos nagrinėjimo, 2018 m. sausio 19 d. Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu buvo išteisintas, o Generalinės prokuratūros kasacinis skundas Lietuvos Aukščiausiasis Teismo 2018 m. spalio 23 d. nutartimi buvo atmestas, išteisinamąjį nuosprendį paliekant galioti nepakeistą.

Visą šį laiką nuo 2012 m. pradžios tiek Arūno Strolio asmeninis, tiek jo valdomos bendrovės UAB „Centro kubas“ turtas buvo areštuotas.

Anot advokato Vido Vilko, atstovavusio A.Strolį viso proceso metu, ši byla yra reikšminga Lietuvos teisinės situacijos vertinimui: ji parodo, kaip valstybės institucijos (prokuratūra, FNTT, VMI) civilinius santykius arba neaiškius mokestinius klausimus lengvai kriminalizuoja, pateikiant kaltinimus, pradedant baudžiamąsias bylas.